Egy hétvége, négyféle sorozat, csupa hondás győzelem

• A Honda győzött az IndyCar detroiti, dupla hétvégéjén
  • Az Acura Motorsports 1-2. helyet szerzett a GTD kategóriában, a prototípusok pedig dupla dobogóval zártak
20160602 BAJA 1113 Ct
Team Honda Racing Ridgeline

A Team Honda Racing Ridgeline győzelmet aratott az immáron 50. éve megrendezett Baja 500 versenyen. A márka így majdnem tökéletes versenyhétvégét zárt, hiszen ezzel párhuzamosan Honda és Acura versenygépek szereztek jobbnál jobb helyeket: négy győzelem az öt lehetségesből, 10 dobogós helyezés a 11 lehetségesből. Gratulálunk!

MG 0136

A dupla fordulós detroiti, IndyCar hétvégén mindkét futamot hondás nyerte. A szintén detroiti IMSA sportautó versenyen 1. és 2. helyet szereztek a GT3-as NSX-ek, emellett a prototípus kategóriában 2. és 3. helyet gyűjtöttek be az ARX-05 gépezetek. Ehhez jött hozzá a Ridgeline mexikói kategóriagyőzelme a Baja 500-on.

Galstad DETROIT 0618 377960

A Honda Performance Developmentről

Az HPD 1993-ban született meg a Honda amerikai részlegének motorsport támogatójaként, gyári fejlesztőpartnereként. Egyetlen más gyártó sem büszkélkedhet olyan komoly sikerekkel az IndyCarban, mint a japánok: 229 futamgyőzelem, 15 bajnoki győzelem, 6 konstruktőri elsőség és 12 Indianapolis 500 versenygyőzelem 2004 óta.

Az HPD, az Acura és a Honda a hosszútávú versenyek világában is sikeresen szerepel. Prototípusaik több mint 100 győzelmet zsebeltek be eddig, beleértve a kategória és az abszolút elsőséget is a Rolex 24, a sebringi 12 órás, a 24 órás Le Mans-i és Petit Le Mans-i versenyeken. Az Acura és az HPD elsöprő győzelmet aratott a 2009-es amerikai Le Mans Series-ben, emellett konstruktőri címet szerzett az észak-amerikai hosszútávú versenysorozatban 2016-ban.

Az HPD, a Honda és az Acura motorjai rekordszámú, 79 versenygyőzelemmel büszkélkedhetnek a neves, autós világversenyeket tekintve. Ebből 71 a szintén az HPD által kifejlesztett ARX prototípus-sorozathoz kapcsolódik.